Vergi borçlarının yapılandırma başvuru süresinin 31 Ocak 2021 tarihine kadar uzatıldığı ve yapılandırma sonrası ocak ayında gerçekleştirilecek ilk taksit ödemelerinin ise şubat ayına ertelendi.

31 Aralık 2020 tarihinde sona eren vergi borcu yapılandırma müracaatı bir ay daha uzatıldı. Yapılandırma süresinin 31 Ocak 2021 tarihine kadar uzatıldı.

17 Kasım 2020 tarih ve 31307 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7256 sayılı Kanun’ çerçevesinde vergi,sgk,idari cezaler, trafik cezası, su, emlak, çevre temizlik, ilan ve reklam, kira, işgaliye gibi borçların yeniden yapılandırılacağı açıklandı.

FON sanal ofis pazarlama uzmanı Makbule Yılmaz, vergi affı ile ilgili vatandaşlara çağrıda bulunarak yapılandırmadan faydalanmaları uyarısında bulundu. Müracaatların bu ayın sonuna kadar devam edeceğini belirten Makbule Yılmaz, vergi affından yararlanmak isteyen vatandaşların bir an önce borçlarını yapılandırması gerektiğini ifade etti.

FON sanal ofis pazarlama uzmanı Makbule Yılmaz, “vergi, sgk, idari cezaler, trafik cezası,Emlak, ilan ve reklam, çevre ve temizlik vergisi, harçlar ve ücretler, su ve atık su alacakları kapsamında belediyemize borcu olan vatandaşlarımız bu kanundan yararlanabilecek. Kanundan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın 31 Ocak’a kadar belediyelerin Mali Hizmetler Müdürlüğümüze başvurmaları gerekiyor. Vatandaşlarımız borçlarını peşin ya da 6, 9, 12 veya 18 taksitle ödeyebilir” dedi.

Kaynak: https://www.habermarmara.com.tr/yapilandirma-basvuru-suresi-31-ocak-a-uzatildi/329070/

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz